Planujesz zakup lub wynajem nieruchomości w Krakowie? Zastanawiasz się nad lokalizacją? Dzielnica Podgórze oferuje wiele mieszkań i domów, a życie w tym miejscu jest naprawdę komfortowe. Odnajdą się tam zarówno miłośnicy natury, jak i osoby chcące być blisko tętniącego życiem centrum miasta. Zachęcamy do lektury tego wpisu, dzięki któremu poznasz zalety życia na Podgórzu.

Dzielnica Podgórze – gdzie się znajduje?

Podgórze jeszcze 100 lat temu było odrębnym, niewielkim miasteczkiem. Dziś wchodzi on w skład Dzielnicy XIII i kusi potencjalnych nabywców tamtejszych nieruchomości wyjątkowym klimatem i położeniem nieopodal centrum Krakowa. Podgórze jako historyczna dzielnica graniczy od północy z Kazimierzem, a od brzegu Wisły na krakowski Stary Rynek można dojść spacerem w zaledwie 20 minut. Nic więc dziwnego, że mieszkanie na Podgórzu w Krakowie jest marzeniem wielu osób wiążących przyszłość ze stolicą województwa małopolskiego. Lokalizacja jest wyjątkowa i kojarzy się z prestiżem, ale nie jest ona jedyną zaletą tej dzielnicy.

Zalety dzielnicy Podgórze

Co jeszcze sprawia, że Podgórze jako dzielnica jest tak atrakcyjne na rynku mieszkaniowym? Ta część miasta ma swój własny odrębny rynek, a dookoła niego dominuje dość zabytkowe, stare budownictwo, które nadaje dzielnicy wyjątkowy klimat. Na próżno szukać tam nowoczesnych wysokich biurowców i przepychu dominującego w centralnych dzielnicach większych miast. Ponadto południowa część dzielnicy Podgórze w Krakowie jest bogata w tereny zielone, na których krakowianie chętnie spędzają czas, gdy tylko dopisuje pogoda. Mowa tu, chociażby o Kopcu Kraka czy Rezerwacie Przyrody Bonarka. Jest to obszar wręcz ukochany przez miłośników pieszych wędrówek, joggingu czy jazdy na rowerze. Na Podgórzu naprawdę jest co robić, tym bardziej że w okolicy co roku organizowane są mniejsze lub większe wydarzenia sportowe i kulturalne.

Obszar jest bardzo dobrze skomunikowany. Do dzielnicy dociera wiele linii autobusowych oraz tramwajowych. Zarówno materialne, jak i niematerialne usługi stoją tu na wysokim poziomie. Dostępnych jest mnóstwo sklepów, hoteli, restauracji, szkół czy placówek medycznych, dzięki czemu życie na Podgórzu jest bardzo komfortowe. Jako profesjonalne biuro nieruchomości w Krakowie, wiemy, jak istotne jest to dla potencjalnych inwestorów.
 

Mieszkanie na Podgórzu – jaką lokalizację wybrać?

Zastanawiasz się, gdzie warto mieszkać na Podgórzu? Należy podkreślić, że dzielnica jako całość ma do zaoferowania naprawdę wiele, niezależnie od dokładnej lokalizacji nieruchomości. Sporą popularnością cieszą się oczywiście mieszkania na Starym Podgórzu, które znajduje się bardzo blisko centrum miasta. 

Nie oznacza to jednak, że nieco dalej na południe czy wschód nie znajdziesz atrakcyjnej nieruchomości. Domy i mieszkania położone w południowo-zachodniej części dzielnicy sprzyjają aktywnemu trybowi życia, ze względu na położenie w pobliżu rozległych terenów zielonych. Mowa tu chociażby o Kopcu Krakusa i okolicach. Przy ul. Rzemieślniczej znajduje się ponadto park rozrywki połączony z parkiem trampolin. Zdecydowanie jest tam co robić!

Mieszkańcy północno-wschodniej części Podgórza mogą z kolei regularnie udawać się na długie spacery wzdłuż brzegu Wisły. Właśnie tam usytuowane są również Rodzinne Ogródki Działkowe.

Biuro Nieruchomości DAMAX, czyli nie tylko nieruchomości na Podgórzu 

Zachęcamy przy okazji do sprawdzenia tego, jakie mieszkania na sprzedaż w Krakowie są aktualnie  w naszej ofercie. Wśród nich znajdziesz również lokale położone właśnie na Podgórzu. Jeśli z kolei rozważasz inwestycję w nieruchomość wolnostojącą, to w Krakowie domy na sprzedaż są dostępne w naprawdę sporej liczbie. Warto zapoznać się ze szczegółami naszej oferty. Kto wie, może wśród naszych propozycji znajdziesz swoje wymarzone miejsce zamieszkania.

Chcesz sprzedać lub wynająć nieruchomość?

Skontaktuj się z nami - Pomożemy Ci jak Przyjacielowi :)

tel. 12 260-21-50
e-mail: biuro@danax.pl