Jak przygotować nieruchomość do sesji zdjęciowej.


Profesjonalnie przygotowana oferta nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży lub wynajmu znacząco zwiększa możliwość jej sprzedaży/wynajmu. Niezależnie, czy klient przegląda ogłoszenia oferty w internecie, czy Agenci Nieruchomości proponują ofertę wysyłając ją bezpośrednio potencjalnym nabywcom, to opis, zdjęcia i film z nieruchomości są pierwszą jej prezentacją, która wzbudzi zainteresowanie u potencjalnego klienta lub nie. Niejednokrotnie w swojej praktyce spotkaliśmy się z sytuacją, że potencjalny nabywca znał ofertę z internetu i się nią wcześniej nie zainteresował, a dopiero profesjonalna sesja fotograficzna i film wraz z odpowiednim opisem wzbudziły w nim zainteresowanie nieruchomością na tyle, że zdecydował się na jej bezpośrednią prezentację, a ostatecznie na jej zakup.

Profesjonalna sesja zdjęciowa przynosi oczekiwany efekt, czyli wzrost zainteresowania klientów w momencie, gdy wykonywana jest w przygotowanej do sesji nieruchomości. Klient zapoznając się z ofertą chce poczuć, czy oferowany dom/mieszkanie jest dla niego odpowiednie, czy będzie się dobrze w nim czuł. Aby potencjalny nabywca mógł tego dokonać, trzeba mu to umożliwić :) W tym celu warto pochować wszelkie prywatne akcenty wyposażenia, by klient nie czuł się jak „u kogoś” i dostrzegł w nieruchomości miejsce dla siebie.

W tym celu warto pochować:
• w pomieszczeniach wszelkie prywatne drobiazgi, zdjęcia, pamiątki rodzinne, obrazy itp.,
• w kuchni ściereczki, garnki, koszyczki z lekami, środki czystości,
• w łazience osobiste kosmetyki, artykuły higieniczne, ręczniki, szlafroki, środki czystości, pranie,
• w przedpokoju wiszące kurtki, leżące buty.

Zadbać o to, by w domu/mieszkaniu panował ogólny porządek, zwrócić uwagę na to, by:
• wszelkie sofy i wersalki były złożone, poduszki poukładane,
• łóżka sypialne zaścielone,
• jeśli mieszkamy z dziećmi, zabawki dziecięce pochowane.

Przygotowanie nieruchomości polega głównie na pochowaniu wyżej wymienionych rzeczy lub spakowaniu ich do łatwo przenoszonych pudełek na czas wykonania sesji zdjęciowej.

W ramach usługi pośrednictwa biuro nieruchomości DANAX oferuje swoim klientom bezpłatny serwis fotograficzny sprzedawanego przez nas domu/mieszkania, podczas którego wykonywane są profesjonalne zdjęcia pomieszczeń i film/prezentację w formie spaceru po nieruchomości.

Proponując nasz serwis fotograficzny dbamy o to, by sesja przebiegła sprawnie i dała zadowalający efekt, który wyróżni nieruchomość na tle innych ofert. Dlatego każdorazowo prosimy klientów o przygotowanie jej zgodnie z powyższymi wskazówkami.

W związku ze znacznym występowaniem COVID-19, zwracamy szczególną uwagę na bezpieczeństwo zdrowotne zarówno Państwa, jak i fotografa. W związku z tym, na czas jego pracy prosimy właściciela nieruchomości o udostępnienie jej fotografowi, a domowników o opuszczenie fotografowanej nieruchomości na czas trwania sesji. Czas pracy naszego fotografa jest zależny od rodzaju i wielkości nieruchomości, wynosi około 30 do 90 min.

Materiały wykonane podczas serwisu fotograficznego wykorzystujemy do promowania i prezentowania ofert, w szczególności do publikacji ich na naszej stronie internetowej www.danax.com.pl oraz kilkudziesięciu portalach branżowych i społecznościowych (m.in. Youtube), jak również przesyłania w formie propozycji potencjalnym klientom.