Dzielnice Krakowa – czym się charakteryzują i gdzie warto zainwestować.


Jednym z największych rynków nieruchomości może poszczycić się Kraków. Buduje się tutaj rekordowo dużo mieszkań, a także sporo się sprzedaje. Coraz popularniejsze staje się także nabywanie mieszkań w ramach inwestycji, która ma przynosić stały dochód, np. z wynajmu. Jest to również ciekawe miasto pod względem turystycznym, gdyż znajdują się w nim ciekawe zabytki, a także historyczna architektura.
 

Kraków miastem nieruchomości


Co roku do miasta, które niegdyś było stolicą Polski, przyjeżdża bardzo dużo młodych osób, które rozpoczynają przygodę na uczelniach wyższych. Miejsce to przyciąga także fascynatów historii i nie tylko. Od lat lokowanie kapitału w nieruchomości jest alternatywą dla lokat i formą zabezpieczenia się na późniejsze lata. W ten sposób można ulokować swoje oszczędności, które z czasem będą pracowały i zarabiały na siebie. Najwięcej inwestycji mieszkaniowych znajduje się na terenie Podgórza. Popularne są także Dębniki oraz Prądnik Biały. Wśród inwestorów nieruchomościowych popularnością cieszą się też Grzegórzki oraz Krowodrze. Są to jednak jedne z droższych lokalizacji, na które nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Najtańszymi dzielnicami są Nowa Huta, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, a także Swoszowice.
 

Lokalizacja kluczem do sukcesu


Najpopularniejszym typem mieszkań w niemal całym kraju są obiekty dwupokojowe, których wielkość oscyluje między 38, a 50 metrami kwadratowymi, a także trzypokojowe o metrażu 50-60 metrów. Ciężko wskazać jedną dzielnicę, która cieszy się największym zainteresowaniem. Klimat każdego rejonu tworzą inne czynniki, a preferencje inwestorów nieruchomościowych są bardzo zróżnicowane. Zupełnie inne mieszkanie wybierze singiel czy pracownik korporacji, a na inne aspekty zwróci uwagę rodzina z dziećmi.
 

Cena luksusu


Za najbardziej prestiżowe lokalizacje uważane są Zwierzyniec, a także Stare Miasto, na którym tętni życie za sprawą turystów, a także licznych wydarzeń kulturalnych. Nieruchomość w tym miejscu przypadnie do gustu osobom, które doceniają zabytkowe kamienice, malownicze uliczki, a także klimatyczne kawiarenki.